Lietuvos MB klubas aplankė parodą „Retro Classics Stuttgart“ bei Mercedes Benz muziejų.

0 Comments

MB klubo nariams Štutgartas visų pirma asocijuojasi su Mercedes Benz bei Porsche gamyklomis. Taip pat niekam ne paslaptis jog tai vienas didžiausių Vokietijos miestų, kuriame nuolat vyksta įvairūs renginiai, parodos bei festivaliai. Susiejus šiuos faktus ir kilo idėja – nuvykti į Retro Classics Stuttgart parodą.

Parodos mastai yra neįtikėtini: Štutgarto Mugę (Messe Stuttgart) sudaro 120 000 m² ploto parodų erdvė, suskirstyta į septynias sales, kurių kiekviena turi 10 500 m² salės erdvę, daugiafunkcinę mugę ir renginių salę su 26 800 m², 10-oje salėje su 14 600 m² ir ICS (tarptautinio kongresų centro) Štutgarto salė su 4 900 m². Tai vienas moderniausių parodų ir kongresų centras Europoje.

Parodos pirmajame paviljone eksponuojami žinomo kolekcininko „Mirbach“ (Munchenas) automobiliai: Aston Martin, Alfa Romeo, Lamborghini, Ferrari, Maserati, Jaguar, Mercedes, Invicta, Morgan, Weismann, Lotus, De Tomaso Pantera, Rolls Roys, Alpine ir t.t.

Trys parodos paviljonai buvo skirti ir pavadinti šių gamintojų vardais: Mercedes Benz, Porche ir BMW. Vienas iš paviljonų buvo skirtas italų gamintojams……

Be abejonės, didžiausią MB klubo narių dėmesio sulaukė Mercedes Benz paviljonas, kuriame puikavosi  iš Mercedes Benz muziejaus atgabenti 3-is sportiniai (lenktininiai)  eksponatai:

–  Mercedes-Benz W196 arba  Stromlinienwagen ( tai 1954 -1955 metu Formule 1, kurį vairavo legendinis argentinietis Juan Manuel Fangio, vokietis Karl Kling ir  britas Stirling Moss);
– Mercedes-Benz CLK GTR  W297 Le Mans GT1

– tai 1909 Blitzen Benz ”Žaibas” Karlo Benzo kūrinys, kuris 1911 metais pasiekė greičio rekordą 228,1 km/h. Šio lenktininio automobilio techniniai duomenys ir variklio darbinis tūris yra įspūdingas – tai 4 cilindrų 21500 см3 147Kw(200ps) monstras, su aerodinaminiais kėbulo elementais.

 

Taip pat parodoje buvo eksponuojami įspūdingi ir rečiausi pasaulyje automobiliai: Bugatti Chiron, Ferrari Enzo, Alfa Romeo 1922 metų originalas (nerestaurotas), Mercedes SLR Sterlling Moss, SLR Black Edition, legendinis W198 Mercedes-Benz 300SL (Gullwing).

Parodoje vyksta aukcionai, galima nupirkti arba parduoti automobilį. Klubo nariai įsigijo keltą Mercedes automobilių …. mastelis 1:18.

Tokią parodą galime drąsiai rekomenduot visiems neabejingiems automobilių gerbėjams. Džiugina tai, kad Vokietijoje rengiama ne viena tokia paroda, dar šiais metais vyks Retro Classic parodos Miunchene bei Kolne. 

Related Posts